Reklama

Reklama

Kaczyński: To będzie test poparcia dla zmian w Polsce

Wybory uzupełniające do Senatu, które w części województwa podlaskiego odbędą się 6 marca, będą sprawdzianem, czy program realizowany przez PiS ma poparcie społeczne - uważa prezes tej partii Jarosław Kaczyński. Kandydatką PiS jest Anna Maria Anders.

W sobotę Jarosław Kaczyński wspiera jej kampanię i bierze udział w spotkaniach wyborczych w północnej części województwa: Augustowie, Sejnach i Suwałkach.

- Wasze decyzje będą wpływały na losy ojczyzny, bo nad nami wszystkimi wisi to pytanie, jak jest oceniane to wielkie przedsięwzięcie, które zostało podjęte przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, przez prezydenta - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Augustowa. W jego ocenie wybory uzupełniające 6 marca będą "bardzo istotnym" sprawdzianem, czy te działania mają poparcie społeczne.

- Takim znakomitym podkreśleniem, że droga, którą idziemy, jest wspierana, będzie wynik wyborów w tym okręgu - mówił prezes PiS. Apelował zarówno o udział, jak i poparcie kandydatki PiS. Powiedział, że przy bardzo niskiej frekwencji wynik wyborczy może być "zupełnie przypadkowy". - A nam chodzi o taki wynik, który będzie jednak oddawał preferencje społeczne  - dodał, zachęcając do głosowania na Marię Annę Anders nawet takie osoby, które - jak to ujął - mają "jakieś dystanse w stosunku do Prawa i Sprawiedliwości".

Reklama

"Opozycja próbuje wysadzić program 500+ w powietrze"

Kaczyński dodał też, że o rozpoczęciu "dobrej zmiany" świadczy program Rodzina 500 Plus, który jest bardzo korzystny dla obywateli. Zdaniem prezesa PiS, da on mieszkańcom wsi więcej, niż dopłaty unijne. Jarosław Kaczyński zarzucił opozycji, że próbuje "wysadzić ten program w powietrze". Dodał, że jeśli Polska będzie się rozwijać i system podatkowy zostanie uszczelniony, to będzie można zwiększyć pomoc, udzielaną w ramach tego programu.

Prezes PiS zapowiedział też, że w najbliższym czasie zostaną ujawnione wyniki audytu, prowadzonego w ministerstwach. Będzie też podsumowanie stu dni rządu Beaty Szydło. Jarosław Kaczyński zaznaczył również, że w Polsce starły się dwie koncepcje rozwoju kraju. Pierwsza, preferowana przez Platformę Obywatelską, polega na tym, że rozwijają się tylko metropolie, z czego korzystają pozostałe regiony. Koncepcja ta, zdaniem prezesa PiS, nigdzie się nie sprawdziła.

Prawo i Sprawiedliwość przeciwstawiło jej koncepcję zrównoważonego rozwoju, zakładającą wspieranie tych regionów, które tego potrzebują. - Takim regionem jest właśnie Suwalszczyzna, a Anna Maria Anders będzie reprezentować ją w Senacie - powiedział Jarosław Kaczyński, wzywając do głosowania na kandydatkę PiS.

Wybory odbędą się w okręgu wyborczym nr 59, obejmującym podlaskie powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki.

O mandat ubiegają się: Jerzy Ząbkiewicz, startujący z własnego komitetu wyborczego wyborców "Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu", Anna Maria Anders (kandydatka PiS), Mieczysław Bagiński (PSL), Szczepan Barszczewski (Partia KORWiN), Andrzej Chmielewski (Samoobrona) oraz Sławomir Gromadzki, zgłoszony przez komitet wyborczy wyborców "Szary Obywatel".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy