Reklama

Reklama

Kaczmarek: Nie odkryjemy prawdy o katastrofie smoleńskiej

Janusz Kaczmarek, były minister spraw wewnętrznych i były prokurator krajowy, był dziś gościem Radia Gdańsk. - W śledztwie smoleńskim było dużo zaniedbań, ale dzisiaj raczej nie da się wyjaśnić tej sprawy - powiedział w trakcie audycji.

Jarosław Kaczyński uważa, że Polska sama powinna dojść do prawdy o katastrofie samolotu. Janusz Kaczmarek sądzi, że w tej sprawie od początku popełniono wiele błędów. Między innymi niewystarczający był nadzór Prokuratora Generalnego, a prokuratorzy wojskowi stwarzali wrażenie, jakby mieli coś do ukrycia. Biegłych powołano po latach, nie powołano natomiast zespołu składającego się ze specjalistów prawa międzynarodowego.

Janusz Kaczmarek nie jest przekonany, czy po latach uda się dojść do prawdy w sprawie katastrofy smoleńskiej. Obawia się też konfliktu o to, kto ma prowadzić śledztwo, jeśli zostanie wznowione - prokuratura wojskowa, czy cywilna.

Były prokurator krajowy zauważa, że jest jeszcze problem o charakterze międzynarodowym, czyli kwestia wraku samolotu, który cały czas jest w Rosji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy