Reklama

Kabaret i konsensus podczas posiedzenia Rady m.st. Warszawy

Rada m.st. Warszawy przyjęła stanowisko w sprawie utrzymania członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Radni PiS byli przeciwko, a w zamian zaproponowali poprawkę dotyczącą utrzymania Ziemi w Układzie Słonecznym. Jednogłośnie za to rada zdecydowała o nadaniu jednemu z rond na Ursynowie nazwy Rondo Wolnej Białorusi.

"Zaczyna się sesja Rady Warszawy. Klub PO zgłasza projekt stanowiska ws. utrzymania Polski w UE. Rozważam złożenie poprawki o utrzymaniu Ziemi w Układzie Słonecznym. Absurdem na absurd. Platforma to stan umysłu" - napisał na Twitterze na początku posiedzenia radny Błażej Poboży.

Nie sądził chyba jednak, że ktoś jego słowa weźmie na poważnie. Poprawkę tej treści złożył ostatecznie radny PiS Dariusz Figura, ale nie została ona przyjęta.

Radni Platformy Obywatelskiej do sprawy swojej inicjatywy podeszli jednak poważnie. Projekt stanowiska Rady m.st. Warszawy w sprawie utrzymania członkostwa Polski w Unii Europejskiej został poddany pod głosowanie. Za było 39 radnych, przeciw 18 (z klubu PiS), wstrzymało się dwóch, a jeden był nieobecny. Wobec tego stanowisko zostało przyjęte.

Reklama

Radni obu stron znaleźli za to wspólny język w innej sprawie. Rada m.st. Warszawy zdecydowała jednogłośnie o nadaniu jednemu z rond na Ursynowie nazwy: Rondo Wolnej Białorusi. Pomysłodawcą był radny z Ursynowa Paweł Lenarczyk z ruchu Polska 2050.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy