Reklama

Reklama

K. Morawiecki: Nie zamierzam przechodzić do klubu PiS

- Nie zamierzam w najbliższym czasie przechodzić do klubu PiS. Obecnie budujemy partię Wolni i Solidarni, która jest potrzebna rządowi, jako konstruktywna opozycja - powiedział we wtorek przewodniczący koła poselskiego Wolni i Solidarni Kornel Morawiecki. Odniósł się w ten sposób w Radiu WNET do doniesień medialnych, według których razem z posłami koła Wolni i Solidarni ma przejść do klubu PiS.

"Nie mam zamiaru w najbliższym roku przechodzić do klubu (PiS - PAP), chociaż bardzo dziękuję za zaproszenie i czuję się tym usatysfakcjonowany, że jestem im potrzebny" - powiedział Kornel Morawiecki pytany, czy przewiduje "zasilenie klubu PiS". Zastrzegł jednocześnie, że nie jest w stanie przewidzieć, co wydarzy się w przyszłości.  

Podkreślił, że obecnie pomaga w tworzeniu partii Wolni i Solidarni, więc nie ma zamiaru przechodzić do klubu PiS. "Jakbym wszedł do klubu (PiS - PAP) z tym zalążkiem tej partii, z tym kołem Wolni i Solidarni, to bym raczej spalił na panewce ten projekt, którego jestem gorącym zwolennikiem" - powiedział Kornel Morawiecki.  

Reklama

Jego zdaniem, taka nowa formacja jest potrzebna - jako konstruktywna opozycja. "Każdemu rządowi jest potrzebna jakaś naprawdę twórcza opozycja, konstruktywna, a ta opozycja, którą teraz ma Prawo i Sprawiedliwość, to opozycja negatywna, tylko kompletnie negująca, taka totalna opozycja" - powiedział poseł koła Wolni i Solidarni.  

Według K. Morawieckiego "negatywna opozycja" jest niepotrzebna, natomiast "potrzebna jest opozycja, która spiera się, kwestionuje pewne rozwiązania".  

We wrześniu podczas konferencji prasowej w Sejmie Kornel Morawiecki zapowiedział, że w styczniu 2018 roku odbędzie się spotkanie koła poselskiego Wolni i Solidarni ws. przekształcenia go w partię polityczną. Podkreślił, że chciałby, aby nowa formacja wystartowała w najbliższych wyborach samorządowych i parlamentarnych.  

Do koła poselskiego Wolni i Solidarni, oprócz Morawieckiego, należą także Małgorzata Zwiercan i Ireneusz Zyska.  

Kornel Morawiecki, to legendarny twórca Solidarności Walczącej w okresie stanu wojennego. W wyborach do Sejmu w 2015 r. startował z listy Kukiz'15. W kwietniu ub.r. wystąpił z klubu Kukiz'15. Stało się to po tym gdy posłanka Małgorzata Zwiercan - za to, że zagłosowała w jego imieniu - została usunięta z tego klubu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy