Reklama

Reklama

​Joanna Mucha zarejestrowała kandydaturę na przewodniczącą PO

Posłanka Joanna Mucha będzie ubiegała się o funkcję przewodniczącej PO. W piątek poinformowała o zarejestrowaniu swej kandydatury. Potrzebujemy zmiany w PO - oświadczyła Mucha, której hasłem wyborczym jest "Nowy Początek".

Na konferencji prasowej w Sejmie Mucha oświadczyła, że w piątek złożyła wniosek o udział w wyborach przewodniczącego PO. Będzie konkurować o to stanowisko z obecnym wiceprzewodniczącym PO Tomaszem Siemoniakiem, szefem klubu KO Borysem Budką, europosłem Bartoszem Arłukowiczem oraz senatorem Bogdanem Zdrojewskim.

"W dniu, w którym Grzegorz Schetyna ogłosił, że przekazuje pałeczkę swoim następcom, namaścił jako swojego kandydata Tomasza Siemoniaka, nie można Grzegorzowi Schetynie nie podziękować za to wszystko, co dla Platformy zrobił" - powiedziała Mucha.

Reklama

Przyznała, że ostatnie cztery lata były dla jej partii "bardzo trudne", ale - zaznaczył - mimo to, udało się Platformie "pozostać główną siłą opozycji, najważniejszą partią opozycyjną".

"Wszyscy czujemy, wszyscy wiemy, że potrzebujemy zmiany w PO, bo w tej formule, w której dotychczas PO funkcjonowała po prostu nie wygramy wyborów. Dlatego startuję w wyborach na przewodniczącą PO z hasłem wyborczym: 'Nowy Początek'" - oświadczyła Mucha. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy