Reklama

Reklama

Joanna-Kluzik Rostkowska: Bez szans na podwyżki dla nauczycieli

​Podwyżek dla nauczycieli w 2016 roku nie będzie. Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała, że postulaty nauczycielskie są nie do spełnienia.

Minister edukacji zwróciła przy okazji uwagę, że nauczyciele dostali podwyżki w latach 2008-2012. I teraz, nawet jeżeli "jakimś cudem" znalazłyby się w budżecie MEN pieniądze na podwyżki dla kogokolwiek, to w pierwszej kolejności dostanie je szkolnictwo wyższe.

Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała, że trzeba wreszcie poważnie porozmawiać o zmianie Karty Nauczyciela. "Bo nie może być tak, że system premiuje wszystkich po równo. Trzeba pomyśleć o rozwiązaniach, które będą premiować dobrych nauczycieli i który będzie mobilizować słabszych do bardziej wytężonej pracy" - stwierdziła minister.

Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział rozpoczęcie procedury strajkowej. Do 21 września będzie prowadzić akcję informacyjną o proteście wśród samorządowców i dyrektorów szkół. Nie wyklucza, że jeszcze jesienią nauczyciele odejdą od tablic.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy