Reklama

Reklama

Jest propozycja PO ws. unieważnienia wyboru trzech sędziów TK

Platforma Obywatelska chce, by Sejm unieważnił wybór trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego z listopada ubiegłego roku. Klub przygotował projekty uchwał w tej sprawie.

To w sumie sześć dokumentów. Trzy z nich odwołują powołanych przez PiS sędziów - tłumaczył podczas briefingu poseł PO Andrzej Halicki. Dodał, że założeniem trzech kolejnych uchwał jest ponowne powołanie trzech członków Trybunału Konstytucyjnego, których wybrano w poprzedniej kadencji Sejmu. Wyjaśnił, że chodzi o Romana Hausera, Andrzeja Jakubeckiego i Krzysztofa Ślebzaka.

Platforma liczy na to, że Sejm zajmie się projektami uchwał na posiedzeniu w przyszłym tygodniu.

Szef klubu PO Sławomir Neumann wyjaśniał, że jego klub chce pomóc - jak to określił - wyjść rządzącym z kłopotów, jakie na siebie sprowadzili wizytą przedstawicieli Komisji Weneckiej w Polsce. Wyjaśnił, że da to możliwość naprawienia sytuacji w Trybunale Konstytucyjnym, co w konsekwencji przyczyni się do złagodzenia stanowiska Komisji, które ma być przyjęte na posiedzeniu w dniach 11-12 marca.

Reklama

Politycy Platformy przypomnieli też, że w listopadzie ubiegłego roku złożyli u marszałka Sejmu projekt uchwały. Apelują w niej do prezydenta o zaprzysiężenie 3 sędziów Trybunału Konstytucyjnego, których wybrał poprzedni parlament.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy