Reklama

Reklama

​Jedna z największych imprez LGBT odbędzie się w Polsce

W 2018 roku Polska będzie gospodarzem Mr. Gay Europe, jednego z największych wydarzeń LGBT. PiS nie jest zachwycone - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Mr. Gay Europe to wybory najpiękniejszego geja Europy, ale przede wszystkim manifestacja postulatów LGBT.

Tegoroczna edycja odbyła się w Sztokholmie, przyszłoroczne wydarzenia zaplanowano w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Finałowa gala ma się odbyć w stolicy Wielkopolski. Planowany termin imprezy to 4-8 sierpnia.

Organizatorzy podkreślają "wyjątkowo pozytywne nastawienie prezydenta Poznania". Skrajnie odmienne jest natomiast nastawienie partii rządzącej.

"Troska o zachowanie kultury i poszanowanie dobrych obyczajów nie pozwala na publiczne prezentowanie tego rodzaju dewiacji" - powiedział "Rzeczpospolitej" poseł PiS Stanisław Pięta.

Reklama

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy