Reklama

Jarosław Sachajko o rozmowach z PiS

Między Prawem i Sprawiedliwością a Kukiz'15 trwają negocjacje dotyczące ewentualnej współpracy programowej. - Rozmowy są dobre - mówi poseł Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia Jarosław Sachajko. Jednocześnie jednak Kukiz'15 rozmawia o podobnej współpracy z Porozumieniem Jarosława Gowina.

Rozmowy między Prawem i Sprawiedliwością a Kukiz'15 toczą się na kilku poziomach: politycznym - między szefem klubu PiS Ryszardem Terleckim a posłem Stanisławem Tyszką, legislacyjnym - pomiędzy szefem Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukaszem Schreiberem a Jarosławem Sachajko, a także już pomiędzy samymi liderami prezesem Jarosławem Kaczyńskim i Pawłem Kukizem.

Jak podkreśla Sachajko, "rozmowy są dobre".

- Rozmowy trwają, codziennie się kontaktujemy w konkretnych problemach. Teraz czekamy na ich poprawki do naszych ustaw - powiedział i dodał, że to dotyczy m.in. projektu ustawy antykorupcyjnej, ale także projektu w sprawie konopi siewnych i medycznych.

Reklama

- Uzgodnienie projektu, żeby on przeszedł przez Sejm, to jest duża praca i dotyczy wielu ministerstw - podkreślił.

- Jak dostaniemy konkretny, poprawiony projekt, to zrobimy spotkanie i z prawnikami, i politykami, aby nie było niespodzianek - dodał poseł Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia.

Rozmowy też z Porozumieniem

Sachajko zaznaczył też, że największe szanse na powodzenie w przypadku wprowadzenia do porządku prawnego instytucji sędziów pokoju, o co Kukiz'15 zabiega od dawna, ma projekt, który może powstać podczas obrad powołanego przy Kancelarii Prezydenta zespołu, którym kieruje prof. Piotr Kruszyński, rekomendowany przez Pawła Kukiza.

Polityk podkreślił, że rozmowy między jego ugrupowaniem z PiS dotyczą współpracy programowej, wspierania ważnych dla obu stron projektów ustaw, a nie na temat wstępowania do klubu. Równolegle Kukiz'15 rozmawia o takiej współpracy z Porozumieniem Jarosława Gowina.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020


PAP

Reklama

Reklama

Reklama