Reklama

Reklama

Jarosław Kaczyński ukarany przez komisję etyki

Komisja etyki ukarała wicepremiera, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego naganą za wypowiedź zawierającą m.in. słowa "jesteście przestępcami" skierowane do posłów opozycji - poinformowała posłanka komisji Monika Falej z Lewicy. - To najwyższa kara jaką może nałożyć komisja - dodała posłanka.

Jak przekazała Falej, jedną z decyzji, którą podjęła komisja było ukaranie Kaczyńskiego za słowa kierowane do posłów i posłanek opozycji na sali sejmowej, że są przestępcami. Padły one na pod koniec października ub. roku.

Wówczas na ulicach wielu miast w Polsce odbywały się demonstracje po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów aborcyjnych.

Jak przypomniała Falej, z mównicy sejmowej Kaczyński powiedział do posłów opozycji: "Wy w tej chwili w imię własnych interesów, małych, brudnych interesów, interesów Nowaka, wy w imię tych interesów rozwalacie Polskę, narażacie na śmierć mnóstwo ludzi, jesteście przestępcami".

Reklama

"Jest w Polsce (...) przestępstwo spowodowania niebezpieczeństwa powszechnego. Wy wzywając do demonstracji powodujecie tego rodzaju niebezpieczeństwo i odpowiecie za to" - mówił prezes PiS.

Monika Falej podkreśliła, że nagana to najwyższa kara jaką może nałożyć komisja. Zaznaczyła, że Kaczyński dwukrotnie nie stawił się na posiedzeniu komisji etyki ani nie przedłożył usprawiedliwienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy