Reklama

Reklama

Jarosław Kaczyński spotkał się ze Zbigniewem Ziobrą

W poniedziałek odbyło się spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro - potwierdził Polsat News poseł Solidarnej Polski Sebastian Kaleta. Wcześniej informację o spotkaniu przekazali minister środowiska Michał Woś i Zbigniew Girzyński. Na środę planowana jest kolejna tura rozmów kierownictwa PiS.

Kaleta, wiceminister sprawiedliwości, zapewnił jednocześnie, że nieprawdziwe są pojawiające się w mediach informacje, że ceną za utrzymanie koalicji Zjednoczonej Prawicy jest odwołanie prokuratura krajowego Bogdana Święczkowskiego.

"Ziobro dostał pewne propozycje"

- Zbigniew Ziobro dostał pewne propozycje, dotyczące tego, jak ma wyglądać nasza współpraca w obrębie koalicji, którą tworzymy. Ponieważ nie do końca się z tego wywiązał, to wpadł w tarapaty, w których teraz się znajduje - powiedział z kolei Zbigniew Girzyński Wirtualnej Polsce.

Zdaniem posła PiS Ziobro otrzymał konkretne propozycje, które umożliwią mu funkcjonowanie nadal w koalicji rządowej. - Być może nadal nawet na stanowisku ministra sprawiedliwości - dodał.

Reklama

- Myślę, że wyglądało to tak, jak rozmowa byłego już trener Legii Warszawa Aleksandra Vukovica, zapewne z prezesem klubu Legia Warszawa. Vukovic dostał od prezesa konkretne zadania. To mu się nie udało, w związku z tym Czesław Michniewicz od wczoraj jest trenerem Legii - powiedział Girzyński, porównując rozmowę Kaczyńskiego i Ziobry do zmian na ławce trenerskiej w Legii Warszawa.

Rozmowy kierownictwa PiS na Nowogrodzkiej

W poniedziałek odbyło się spotkanie kierownictwa PiS, w którym brali udział najważniejsi politycy partii, w tym: prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Ostatecznie spotkanie władz PiS zakończyło się po trzech godzinach i jak napisała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska, podjęto decyzje o "zdecydowanych rozstrzygnięciach". Dodała, że o szczegółach PiS poinformuje "w stosownym czasie".

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział we wtorek, że w tym tygodniu możemy spodziewać się ogłoszenia decyzji, co do kwestii funkcjonowania rządu i jego składu.

Szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki przekazał Informacyjnej Agencji Radiowej, że kolejne posiedzenie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej odbędzie się w środę (23 września). Początek spotkania wyznaczono na godz. 13. 

Reklama

Reklama

Reklama