Reklama

Reklama

Jarosław Kaczyński rusza w Polskę. Będzie promował Polski Ład

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński do końca miesiąca odwiedzi kilkanaście miejscowości, w których będzie promował Polski Ład. Na początek wicepremier ds. bezpieczeństwa odwiedzi Rypin i Mławę.

Podczas niedawnego Kongresu PiS, na którym wybrano Kaczyńskiego na kolejną kadencję jako szefa partii, delegaci podjęli też kilka uchwał, w tym dotyczącą Polskiego Ładu, w której zobowiązano partyjne struktury do "aktywnego propagowania założeń Polskiego Ładu".

- Prezes chce dać przykład naszym działaczom, dlatego również i on rusza w trasę po kraju z promocją Polskiego Ładu. Planuje być w tym równie aktywny co premier Mateusz Morawiecki - mówił polityk z otoczenia szefa PiS.

Jak dodał, plan zakłada, że Kaczyński do końca lipca co tydzień będzie odwiedzał inny region kraju. - Planujemy, że do końca miesiąca odwiedzi kilkanaście miejscowości. W tę niedzielę spotka się z mieszkańcami Rypina oraz Mławy - powiedziało źródło w PiS.

Reklama

W kolejnym tygodniu Kaczyński odwiedzić ma prawdopodobnie m.in. województwo lubelskie.

Morawiecki, Witek, Szydło również ruszą w trasę

Według źródeł w PiS spośród najważniejszych polityków PiS, poza Kaczyńskim, objazd po kraju z Polskim Ładem kontynuować w lipcu będzie premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a także była premier Beata Szydło. Ponadto z mieszkańcami spotykać będą się również ministrowie, parlamentarzyści oraz działacze partii.

- Chcemy, aby takie spotkania promujące Polski Ład odbyły się w każdym powiecie. Łącznie planujemy ich kilkaset - mówił niedawno jeden z polityków PiS.

PiS planuje w sierpniu zrobić krótką przerwę z objazdem i ponownie ruszyć w Polskę we wrześniu.

Czym jest Polski Ład?

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy