Reklama

Reklama

Jarosław Kaczyński: Polska suwerenna, wolna, w UE to ta przyszłość, o którą musimy walczyć

Polska suwerenna, wolna, w Unii Europejskiej, we wspólnocie wolnych państw i wolnych narodów, to jest ta przyszłość, o którą musimy walczyć i którą wywalczymy - powiedział w Starachowicach prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS wziął udział w czwartek we mszy świętej w 7. rocznicę śmierci swojej matki Jadwigi Kaczyńskiej w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach (Świętokrzyskie).

W wystąpieniu po mszy św. lider PiS podkreślał rolę pokolenia jego matki w kształtowaniu wolnej Polski. "Nam, Polakom, należy się własne państwo, państwo niepodległe, suwerenne, demokratyczne, które jest organizacją wspólnoty Polaków. Dziś w tym znów pięknym, ale niełatwym czasie musimy o tym pamiętać. To jest coś, co łączy okres życia tego pokolenia, którego zdecydowana większość już odeszła, z tym dzisiejszym czasem, z tym wszystkim, co dzisiaj czynimy po to, by Polska była lepsza i by Polska była suwerenna i niepodległa, by ten nowy zamach na naszą suwerenność i niepodległość został odparty" - podkreślił Kaczyński.

Reklama

"Polska suwerenna, wolna, w UE, we wspólnocie wolnych państw i wolnych narodów to jest ta przyszłość, o którą musimy walczyć i którą wywalczymy. Jestem o tym głęboko przekonany" - oświadczył.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy