Reklama

Reklama

Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu? Premier: ​Mam nadzieję, że to jedynie pogłoski

- Mam nadzieję, że to rzeczywiście są jedynie pogłoski, które w jakichś mediach czytałem - powiedział premier Mateusz Morawieckie pytany na konferencji prasowej o medialne doniesienia mówiące o odejściu z rządu wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego w najbliższym czasie.

- Bardzo cieszę się, że te struktury, nad którymi pracuje: modernizacja naszych sił mundurowych, a także kwestie związane z obronnością kraju - są nadzorowane przez pana premiera Kaczyńskiego i jestem za to bardzo wdzięczny - dodał premier.

Przestanie pełnić funkcję?

"Super Express", powołując się na nieoficjalne źródła, podał w piątek, że do końca roku Jarosław Kaczyński miałby przestać pełnić funkcję wicepremiera ds. bezpieczeństwa. Jak pisze "SE", Jarosław Kaczyński dwoi się i troi, aby zadbać o stabilną sejmową większość. 

"Prezes ma dość sytuacji, kiedy podczas kluczowych głosowań w Sejmie nie jest pewny do samego końca większości. Może jedynym wyjściem będą wcześniejsze wybory i ułożenie na nowo Sejmu. Dlatego Jarosław ma odejść z rządu do końca roku i szykować partię na wybory" - mówi gazecie ważny polityk PiS.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy