Reklama

Jarosław Kaczyński o szansach na zwycięstwo PiS. "To bardzo realne"

Największym wyzwaniem, z którym musi zmierzyć się PiS, jest brak wiary naszego środowiska w zwycięstwo i utrzymanie rządów - stwierdził prezes Jarosław Kaczyński. Za winnych tego stanu rzeczy lider partii rządzącej uznał "część mediów, które suflują kontrfaktyczną rzeczywistość", a szanse na zwycięstwo swojej formacji uznał za "bardzo realne".

Prezes PiS Jarosław Kaczyński udzielił obszernego wywiadu "Gazecie Polskiej", który zostanie opublikowany w środę. Szef partii rządzącej stwierdził w rozmowie, że szanse utrzymania władzy przez Zjednoczoną Prawicę są w jego opinii "bardzo realne".

"Paradoksalnie największym wyzwaniem, z którym musimy się zmierzyć, jest brak wiary części naszego środowiska w zwycięstwo i utrzymanie rządów" - stwierdził Jarosław Kaczyński, nawołując członków partii i jej sympatyków do determinacji i mobilizacji. 

Jarosław Kaczyński: Musimy być zdeterminowani i zmobilizowani

W opinii szefa PiS brak wiary w zwycięstwo jego partii oparte jest na "irracjonalnej przesłance". "Z jakiegoś powodu część ludzi uwierzyła, że w Polsce nie da się utrzymać władzy przez dłużej niż dwie kadencje. Dała sobie wmówić taki absurdalny i bardzo szkodliwy dla nas przekaz, a on nie ma żadnego potwierdzenia w historii Europy" - przekonywał Kaczyński, podkreślając, że "jest mnóstwo przykładów na wielokadencyjne rządy". "Jakaś grupa ludzi dała sobie wmówić, że to się nie może udać" - dodał.

Reklama

Jak stwierdził lider obozu władzy, "taki negatywny przekaz suflują nam media", a w Polsce "mamy do czynienia z kontrfaktyczną rzeczywistością serwowaną przez część mediów".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jarosław Kaczyński | wybory parlamentarne

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy