Reklama

Reklama

Jarosław Kaczyński: Ja do tego ręki nie przyłożę

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" podkreślił, że konieczne jest przeciwstawienie się ideologii LGBT, która "zniszczyła już inne społeczeństwa europejskie". "Ci, którzy nie walczyli – przykładów z Europy nie brakuje – przegrali. Ja ręki do tego, żebyśmy przegrywali z tym, co uważam za zagrażające samym fundamentom naszej cywilizacji, nie przyłożę" - podkreślił.

"Jestem za tym, by aktywnie przeciwstawiać się tym zagrożeniom dla naszej cywilizacji, bo doświadczenia bierności pokazują zawsze ten sam efekt" - uważa Jarosław Kaczyński. 

Co z rekonstrukcją? Prezes PiS odpowiada 

Prezes PiS w rozmowie z "wSieci" przyznał, że w rządzie konieczne są zmiany o charakterze technicznym. Jak zauważył Kaczyński, "nie chodzi o żadną wielką reformę dla reformy, ale większą sprawność rządzenia i działania". "W sytuacji walki z kryzysem gospodarczym, pojawiały się np. sprawy, którymi zajmowano się jednocześnie w trzech ministerstwach" - wyjaśnił.

"Każdy, kto trochę się zna na zarządzaniu, wie, że to musi powodować konflikty, nieporozumienia, wydłużać czas podejmowania decyzji. A często bywa i tak, że kiedy decyzja zapadnie, obciążona jest elementami niemerytorycznymi" - powiedział prezes PiS.

Reklama

Jak dodał, liczy, że w wyniku zmian w rządzie zmieni się poziomi koordynacji i nadzoru. Kaczyński podkreśla, że "to zabieg w istocie techniczny, mający jednak wobec koalicyjnego charakteru naszych rządów oraz innych uwarunkowań, które w polityce zawsze występują, także pewien aspekt polityczny".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy