Reklama

Reklama

Jarosław Kaczyński: Ci, którzy żyją z cwaniactwa, mogą stracić

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, wicepremier Jarosław Kaczyński, opowiedział się przeciwko obniżce akcyzy na paliwo. - Ja bym dochodów państwa nie obniżał - powiedział na antenie RMF FM.

Prowadzący rozmowę przypomniał słowa Kaczyńskiego sprzed 10 lat, kiedy to wobec rosnących cen paliw prezes PiS domagał się od rządu Donalda Tuska obniżenia akcyzy na paliwo.

- Tę akcyzę można po prostu obniżyć. Jeżeli się ją obniży, to spadnie także cena benzyny - mówił wówczas Kaczyński.

Teraz, pytany o te słowa i rosnące obecnie ceny paliw, prezes PiS opowiedział się przeciwko obniżce akcyzy. Mówił też o zmianach szykowanych w ramach Polskiego Ładu.

- Rząd może wykorzystać różne metody, niekoniecznie obniżenie akcyzy, czyli obniżenie wpływów podatkowych, i ja sądzę, że coś takiego się stanie i będę za tym bardzo optował. Natomiast nie uważam, żeby akurat ta metoda w tym momencie była najlepsza (...) dla dokonania w Polsce pozytywnych zmian - pozytywnych dla ogromnej większości społeczeństwa (...). Tylko ci, którzy żyją z cwaniactwa, mogą na tym stracić. Cała reszta, a to jest ogromna większość, na tym zyska. To jednak wymaga pieniędzy, więc ja bym dochodów państwa nie obniżał. Sugerowałbym, żeby różnego rodzaju podmioty gospodarcze troszkę ograniczyły swoją ekspansję dochodową - oznajmił Jarosław Kaczyński w RMF FM.

Reklama

Inflacja w Polsce. Zmierzamy w stronę 7 proc. - czytaj więcej w serwisie Biznes

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy