Reklama

Jarosław Gowin zapowiada podwyżki na uczelniach

W przyszłym roku fundusz na wynagrodzenia na uczelniach wzrośnie o 7 proc. - zapowiedział w niedzielę w Warszawie wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Wicepremier Gowin podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego w Warszawie zapowiedział, że "od 1 stycznia 2019 r. rozpocznie się rozłożony na trzy lata proces podnoszenia wynagrodzeń dla pracowników polskich uczelni". "W przyszłym roku fundusz na wynagrodzenia na uczelniach wzrośnie o 7 proc." - oświadczył.

Szef resortu nauki zwrócił uwagę, że bez zwiększenia nakładów finansowych żadna reforma nie przyniesie efektu. "Samo zwiększenie finansowania bez reformy również mijałoby się z celem" - dodał.

Gowin zapowiedział też, że w przyszłym roku nakłady na naukę i szkolnictwo wyższe wzrosną o 1,35 mld zł. "Dodatkowo rząd przekaże uczelniom publicznym obligacje Skarbu Państwa na łączną kwotę 3 mld zł. Czyli 4,35 mld zł - to jest rzeczywiście największy wzrost nakładów na naukę i szkolnictwo wyższe od roku 1989 roku" - podkreślił. 

Reklama

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy