Reklama

Reklama

Jarosław Gowin zapewnia: Nikt z nas nie myśli o przedterminowych wyborach

- Nikt z nas nie myśli o przedterminowych wyborach. W najbliższych dniach spotkamy się ponownie, żeby ustalić priorytety do końca kadencji - powiedział lider Porozumienia wicepremier Jarosław Gowin.

Wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin,  pytany przez dziennikarzy o jego niedzielne spotkanie z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim i prezesem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą, powiedział, że Zjednoczona Prawica przed wyborami w 2019 r. miała "precyzyjny plan działania rozpisany na cztery lata".

"Trzeba zweryfikować program"

- Ale pandemia de facto wyrwała nam i całemu światu półtora roku. Dlatego trzeba zweryfikować program. W najbliższych dniach spotkamy się ponownie, żeby ustalić takie priorytety na czas do końca kadencji. Natomiast nikt z nas nie myśli o przedterminowych wyborach. Rząd ma stabilną większość - podkreślił wicepremier.

Reklama

Dodał, że "w wielkim namiocie polskiej prawicy" są różne poglądy i środowiska. - Na pewno są sprawy, o które jeszcze nie raz będziemy się spierać, a to jest zupełnie naturalne dla polityki - zaznaczył Gowin.

- Wydaje mi się, że pluralizm poglądów, pluralizm stanowisk, tak, jak w poprzednich latach może być siłą Zjednoczonej Prawicy - dodał szef Porozumienia.Spotkanie Kaczyńskiego, Gowina i Ziobry

Gowin podkreślił, że liderzy ZP nie rozmawiali w niedzielę o podziale stanowisk czy spółkach skarbu państwa. - Mówiliśmy o programie. Programie, który pozwoli przygotować polskie państwo na ewentualność powrotu tej pandemii, czy jakichś następnych, pozwoli zachować jak najwięcej miejsc pracy - poinformował wicepremier.

Do spotkania liderów PiS Jarosława Kaczyńskiego, Porozumienia Jarosława Gowina i Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry doszło w niedzielę.

Wieczorem szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski oraz rzecznik Porozumienia Jan Strzeżek zamieścili na Twitterze jednobrzmiące komunikaty. "Po spotkaniu przywódców #ZjednoczonaPrawica wszystkie strony wyrażają przekonanie co do pozytywnych skutków działań ZP od czasu podwójnego sukcesu wyborczego w 2015 r. i wolę zawarcia porozumienia programowego na lata 21-23. Odpowiednie kroki zostaną podjęte w najbliższych dniach" - napisali politycy.

Czytaj więcej: Zjednoczona Prawica dogadała się w sprawie Funduszu Odbudowy 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy