Reklama

Reklama

Jarosław Gowin zakłada nową partię

"Polska Razem ze środowiskami wolnorynkowej prawicy powoła nową partię, jej kongres odbędzie się jeszcze jesienią" - poinformował w TVN24 wicepremier Jarosław Gowin.

"Wkrótce koalicja rządowa poszerzy się o nowe środowiska" - zapowiedział Jarosław Gowin. Chwilę później doprecyzował, że powoła nowe wolnorynkowe ugrupowanie, które będzie częścią Zjednoczonej Prawicy.

"Nazwa partii jest już wybrana, proszę o chwilę cierpliwości" - dodał Gowin.

"Myślę, że już wkrótce ogłosimy powstanie tej partii, natomiast jej kongres odbędzie się jeszcze jesienią" - zaznaczył wicepremier. Wyjaśnił, że będzie to partia wolnorynkowa i jednocześnie konserwatywna w sprawach kulturowych i obyczajowych.

Reklama

Zapowiedź wicepremiera i ministra nauki koresponduje z wczorajszym wpisem Janusza Korwin-Mikkego na Twitterze: "Niesamowite! JE Jarosław Gowin oferuje wszystkim prezesom WOLNOŚCI "1" na listach!! Ciekawe, ilu pójdzie na ten lep?" - napisał szef Wolności (pisownia oryginalna).

"Wzmacniam obóz Zjednoczonej Prawicy, koledzy z PiS o tym wiedzą i są tym faktem usatysfakcjonowani" - podkreślił Jarosław Gowin.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy