Reklama

Reklama

Jarosław Gowin wraca do rządu? Najnowsze informacje

- Z tego co wiem, Jarosław Gowin zdecydował, że wróci do rządu - powiedział poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk.

- Natomiast, które konkretnie ministerstwo obejmie po rekonstrukcji, to wszystko się rozstrzygnie - dodał poseł partii Gowina, pytany o rekonstrukcję w TVN24. 

- Jeżeli nasze zespoły koalicyjne, a przede wszystkim prezesi partii koalicyjnych, zakończą te negocjację, będą o tym państwa na czele z premierem Mateuszem Morawieckim informować - doprecyzował.

Rekonstrukcja rządu

W poniedziałek odbyła się kolejna tura rozmów o rekonstrukcji rządu. 

Poniedziałkowe rozmowy przy Nowogrodzkiej z udziałem m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego i koalicjantów - lidera Solidarnej Polski - Zbigniewa Ziobro i szefa Porozumienia - Jarosława Gowina rozpoczęły się po godz. 11.

Reklama

Po nich doszło do rozmowy w gronie PiS z udziałem szefa rządu. Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel poinformował, że konsultacje dotyczące rekonstrukcji rządu wciąż trwają. "O efektach rozmów poinformuje kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości" - dodał Fogiel w rozmowie z dziennikarzami.

Dotychczasowa umowa koalicyjna PiS, Solidarnej Polski oraz Porozumienia obowiązywała do wyborów prezydenckich. W umowie znajdują się m.in. kwestie obsady stanowisk w rządzie przez ugrupowania wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy.

Pierwsze po wakacjach negocjacje w ramach Zjednoczonej Prawicy odbyły się w miniony czwartek. Po zakończeniu spotkania przedstawiciele wszystkich trzech partii przekonywali, że są optymistami, co do zawarcia kolejnej umowy koalicyjnej i ustalenia podstaw programowych.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy