Reklama

Jarosław Gowin: Uzgodniłem swoje stanowisko w rządzie PiS

​Jarosław Gowin zapowiada, że prawdopodobnie w piątek przedstawiony zostanie skład rządu Beaty Szydło. Polityk Zjednoczonej Prawicy mówił w radiowej Trójce, że kandydatka PiS na premiera "szlifuje ostatnie decyzje", a nowy gabinet określił jako "wyrazisty".

Prezes Polski Razem powiedział, że wczoraj w trakcie rozmowy z Beatą Szydło i Jarosławem Kaczyńskim uzgodnił swoje stanowisko w rządzie PiS. - Ani pary z ust nie pisnę, o jakiej przyszłości dla mnie zadecydowaliśmy wczoraj. Trzeba się zachowywać fair. Skład rządu ogłosi pani Beata Szydło. Są alternatywne rozwiązania, z tych alternatywnych rozwiązań wczoraj zdecydowaliśmy się na jedno - mówił gość radiowej Trójki.

Jarosław Gowin mówił, że dostawał propozycje objęcia różnych resortów. Zapewnił jednak, że informacje medialne o ministerstwach, które mógłby objąć, były przesadzone. Przed wyborami Jarosław Gowin był wskazywany przez Beatę Szydło jako "najbardziej prawdopodobny" kandydat na szefa MON. Polityk nie chciał jednak powiedzieć, czy ta propozycja została podtrzymana. - Propozycja, żebym został ministrem obrony narodowej nie została nigdy przez panią prezes Szydło cofnięta - podkreślił Jarosław Gowin.

Reklama

Dopytywany, czy ta propozycja jest aktualna, prezes Polski Razem powiedział, że opinia publiczna przekona się o tym być może w piątek. Jak tłumaczył, oprócz teki szefa MON analizowano również "inne scenariusze".

Jarosław Gowin dodał, że Antoni Macierewicz to "jeden z naturalnych kandydatów" na szefa resortu obrony, gdyż - jak wyjaśniał - PiS przymierzało go do tej roli od lat. Polityk Zjednoczonej Prawicy przekonywał, że nowy gabinet nie będzie "rządem hunwejbinów, rewolucyjnym", tylko skupi się na głębokich korektach polskiego państwa.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy