Reklama

Reklama

Jarosław Gowin: Premier Morawiecki ceni to, co robię

Wicepremier Jarosław Gowin skomentował zmianę na stanowisku Prezesa Rady Ministrów. Podkreślił, że z Mateuszem Morawieckim współpracuje mu się "doskonale".

Odnosząc się do zmiany na stanowisku premiera, Jarosław Gowin ocenił, że ważna była zmiana priorytetów. "To jest tak, jak na boisku piłkarskim. Inną taktykę trzeba przyjmować wtedy, kiedy najważniejszy jest aspekt społeczny programu Zjednoczonej Prawicy, a inną wtedy, kiedy na czoło wysuwają się sprawy gospodarcze" - powiedział, dodając, że teraz należy przyspieszyć program rozwoju gospodarczego oraz jak najlepiej i jeszcze skuteczniej koordynować prace poszczególnych resortów.

Zauważył zarazem, że "sprawa kształtu rządu to, z jednej strony, kwestia decyzji pana premiera, a z drugiej strony to kwestia ustaleń koalicyjnych, a takie ustalenia wraz z Jarosławem Kaczyńskim i Zbigniewem Ziobro zapadły w czwartek. Skład rządu będzie ogłoszony w najbliższy poniedziałek" - powiedział PAP.

Reklama

"Wiem, że pan premier ceni to, co robię w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego, ponieważ wspólnie przygotowaliśmy wiele ustaw zwiększających innowacyjność polskiej gospodarki. Myślę, że będziemy pracować razem dalej i pozostanę w rządzie" - powiedział wicepremier. Dodał, że współpraca z premierem Mateuszem Morawieckim przez ostatnie dwa lata układała się "doskonale". 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy