Reklama

Jarosław Gowin: Na uczelnie trafiło 5 mld zł więcej

Na polskie uczelnie trafi w tym roku łącznie o 5 mld zł więcej niż w poprzednim roku. To jest zdecydowanie największy wzrost nakładów na naukę i szkolnictwo wyższe – powiedział we wtorek w Radomiu minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Wicepremier Gowin zauważył, że polskie uczelnie wkraczają w decydującą fazę wdrażania reformy szkolnictwa wyższego. "Tak jak od początku zapowiadałem, tej reformie towarzyszyć będzie wzrost nakładów na naukę i szkolnictwo wyższe. To znalazło potwierdzenie w kształcie tegorocznego budżetu; na polskie uczelnie trafi łącznie o 5 mld zł więcej niż w poprzednim roku" - stwierdził Gowin na konferencji prasowej w Radomiu. Dodał, że jest to "zdecydowanie największy wzrost nakładów na naukę i szkolnictwo wyższe".

"Duża część tych środków trafi poza główne metropolie akademickie, m.in. do Radomia. Tutaj już wkrótce będziecie świadkami nowych informacji, radosnego wydarzenia dla radomskiego uniwersytetu" - zapowiedział Gowin.

Reklama

Dodał, że o szczegółach poinformuje za tydzień jego doradca Jan Strzeżek, kandydat na liście PiS do Sejmu w regionie radomskim, na którego zaproszenie Gowin przyjechał we wtorek do Radomia.

Jednocześnie minister szkolnictwa zaapelował do wszystkich sympatyków Zjednoczonej Prawicy o udział w wyborach 13 października. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy