Reklama

Janusz Kowalski w obronie Ziobry: Broni Polski przed niemieckimi wiatrakami

- Zbigniew Ziobro broni polskiej suwerenności, broni polskiego węgla, jest przeciwko niemieckim wiatrakom. To wam się nie podoba! Broni polski przed zboczeńcami - mówił poseł Solidarnej Polski i wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski podczas debaty sejmowej komisji w sprawie wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry. Głosowanie ws. wotum odbędzie się we wtorek wieczorem.

Debata sejmowej komisji sprawiedliwości w sprawie wotum nieufności trwała niemalże sześć godzin. Jedną z osób, która zabrała głos był poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski, który przez niemalże pięć minut wymieniał zasługi Zbigniewa Ziobry.

- Wy wszyscy, w tym swoim "szale antypolskim" nie macie ani jednego argumentu, dla którego atakujecie Zbigniewa Ziobro. Powtarzacie jakieś frazesy. A milczeliście w latach 2007-2015, kiedy realizowaliście prorosyjską politykę. Pan poseł Szczerba pyta się o miliony z VAT, a ja się pana pytam o miliard złotych, który umorzyliście Gazpromowi. Ja się pytam, co zrobiliście z Odessa-Brody-Płock-Gdańsk, dlaczego zatrzymaliście Baltic Pipe? Co zrobiliście, że nie ma tarczy antyrakietowej? Robiliście wszystko, co chciała Angela Merkel i Władimir Putin. Jesteście najbardziej proputinowską partią III RP - Platforma Obywatelska Donalda Tuska. Powiem wam szczerze, chcę, żebyście składali takie wnioski, ale za sześć miesięcy - mówił. 

Reklama

Jak zapowiedział, Zbigniew Ziobro podczas głosowania "zostanie obroniony". - Po to, żeby przypomnieć o waszych prorosyjskich rządach - dodał. 

Kowalski przypomina o dzikiej reprywatyzacji: Gronkiewicz-Waltz milczała, Trzaskowski milczał, Tusk milczał

Zbigniew Ziobro zawsze stoi tam, gdzie stoją ci, którzy potrzebują pomocy - mówił pełen emocji. Janusz Kowalski przypomniał także sprawę dzikiej reprywatyzacji w Warszawie, podczas, której "ludzie byli wyrzucani (z mieszkań - red.)".

- Hanna Gronkiewicz-Waltz milczała, Rafał Trzaskowski milczał, Donald Tusk milczał, jak ludzi w Warszawie w XXI w. wyrzucano z mieszkań. Gdzie wtedy byliście - pytał Kowalski. - Gdy pan był panie Szczerba? Gdzie pan był panie Śmiszek, z tym swoim uśmieszkiem? Milczeliście! - krzyczał poseł.

Kowalski przekazał, że opozycja jest zawsze tam, gdzie "jest grupa interesów". 

-  A minister Zbigniew Ziobro broni polskiej suwerenności, broni polskiego węgla, jest przeciwko niemieckim wiatrakom. To wam się nie podoba! Broni Polski przed zboczeńcami. Tak, broni polskie dzieci przed zboczeńcami - wymieniał Janusz Kowalski. - Dlatego tak nienawidzicie Zbigniewa Ziobro - dodał. 

- Polska Zbigniewa Ziobro to Polska suwerenna, a Polska Donalda Tuska to Polska skarlała, to Polska landu niemieckiego, której chcecie, a na którą my się nie godzimy - mówił. 

Wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry

Sejm ma debatować nad wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry we wtorek wieczorem. Początek sejmowej debaty zaplanowano na godz. 20.

Wniosek w sprawie wotum nieufności został złożony przez posłów KO, Lewicy oraz Polski 2050 w listopadzie. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Janusz Kowalski | Zbigniew Ziobro | wotum nieufności

Reklama

Reklama

Reklama