Reklama

Janusz Korwin-Mikke tłumaczy się ze swojego szokującego zachowania

- Nasi durni politycy wpadli w tę pułapkę - napisał Janusz Korwin-Mikke. Poseł Konfederacji tłumaczy na Facebooku swoje zachowanie w Sejmie, kiedy to jako jedyny z posłów nie oklaskiwał uchwały potępiającej wypowiedzi prezydenta Władimira Putina. Jego zdaniem Sejm "nie powinien zajmować się głupotami prezydenta Rosji".

W czwartek Sejm przyjął uchwałę będącą odpowiedzią Sejmu na prowokacyjne wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina. Jeden tylko poseł wyłamał się, nie wstał i nie oklaskiwał uchwały - to Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji.

O zachowaniu Janusza Korwin-Mikkego poinformował na Twitterze szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Poseł Konfederacji tłumaczył swoje zachowanie we wpisie na Facebooku.

"Nigdy nie ukrywałem, że pogardzam d***kracją i mam w nosie stadne zachowanie. D***kracja to rządy głupoty - a, niestety, Polacy starają się być bardzo d***kratyczni" - napisał Janusz Korwin-Mikke. 

Reklama

Polityk przyznaje, że "w tym przypadku JE Włodzimierz Putin powiedział o Polsce kupę głupstw".

"Wydrwiłem to oczywiście - jako publicysta. Ba: nawet odgadłem chyba, co powodowało, że prezydent Federacji Rosyjskiej popełnił te głupoty (i napisałem to: III RP zrobiła Mu drobne świństwo - ale zabolało; uuuch, jak zabolało!). Były to jednak wypowiedzi z konferencyj prasowych p.Putina, a nie jakieś oficjalne oświadczenia - więc polskiemu prezydentowi i premierowi NIE WOLNO było w tej sprawie zabierac oficjalnie głosu. To jest do wyśmiania - a nie do poważnego potraktowana. Poważne potraktowanie bzdury powoduje, że zaczyna ona być traktowana powaznie. Poważna polemika z głupstwem dodaje głupstwu powagi. Proszę zauważyć: JE Włodzimierz Putin nie jest w Europie i USA lubiany. Zatem to, co On mówi, jest traktowane z nieufnością: nikt Mu nie wierzy. Jednak rząd polski też nie jest lubiany - więc jego protesty szkodzą sprawie. I nasi durni politycy wpadli w tę pułapkę" napisał Janusz Korwin-Mikke.

Jego zdaniem Sejm "nie powinien zajmować się głupotami prezydenta Rosji".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy