Reklama

Reklama

Janusz Korwin-Mikke szokuje. Episkopat skomentował

Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski odniósł się do wpisu Janusza Korwina-Mikke na Facebooku, w którym porównał papieża Franciszka do diabła.

"Nie oglądam telewizji, a wczoraj po raz pierwszy obejrzałem w Sieci przez dłuższą chwilę JŚw.Franciszka I Moim zdaniem to wcielenie Lucyfera; ten wzrok! Czasem ciarki przechodzą. Zawsze bałem się oo.Jezuitów... Warto spytać dzięki jakim piekielnym sztuczkom usunął On z Tronu JŚw.Benedykta XVI?!?" - napisał na Facebooku Korwin-Mikke (pisownia oryginalna - przyp. red.).

W związku z tym wpisem Konferencja Episkopatu Polski wystosowała specjalny komunikat. Ksiądz Rytel-Andrianik napisał, że polityk obraża ojca świętego Franciszka, a przez to uczucia religijne katolików. Dodał, że każdy ma prawo do dobrego imienia, a papież jest następcą świętego Piotra. 

Zdaniem duchownego tego typu "hejt" jest przeciwny podstawowej zasadzie życia chrześcijańskiego jaką jest przykazanie miłości Boga i bliźniego oraz przeciw zasadzie przyzwoitości w polityce.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy