Reklama

Reklama

Janusz Korwin-Mikke: Migrantom należało powiedzieć, że będzie się do nich strzelać

"Tym ludziom należało ogłosić, że jak będą usiłowali przejść nielegalnie przez granicę, to wtedy żołnierze zaczną do nich strzelać" - napisał na Twitterze poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke, który nawiązał do ubiegłotygodniowego szturmu migrantów na zamknięte przejście graniczne w Kuźnicy. Służby użyły wówczas policyjnych armatek wodnych, aby powstrzymać atak.

Korwin-Mikke opisał polewanie ludzi wodą jako "traktowanie jak bydło". Jego zdaniem nie powinno się prowadzić takich działań. Poseł Konfederacji przedstawił swój pomysł na odparcie ataku migrantów. 

"Tym ludziom należało ogłosić, że jak będą usiłowali przejść nielegalnie przez granicę, to wtedy żołnierze zaczną do nich strzelać (i dotrzymać słowa). »Chcącemu nie dzieje się krzywda«" - zakończył wpis Korwin-Mikke.

Więcej na ten temat w artykule polsatnews.pl.

Ponad 340 prób przekroczenia granicy

Reklama

Jak przekazała na Twitterze Straż Graniczna, w niedzielę odnotowano 346 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Funkcjonariusze SG wydali dla 58 cudzoziemców postanowienia o opuszczeniu terytorium RP.

"Pozostałym próbom zapobieżono. Za pomocnictwo zatrzymano 3 osoby: 2 obywateli Syrii i obywatela Gruzji" – podano.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje