Reklama

Reklama

Jan Szyszko o Grecie Thunberg: To dziewczę chyba nie wie, co mówi

Były minister środowiska w rządzie Beaty Szydło skomentował w radiu Wnet strajk klimatyczny oraz wystąpienie szwedzkiej aktywistki Grety Thunberg na forum ONZ. Stwierdził, że współczuje młodej aktywistce.

Zdaniem Jana Szyszki nastoletnia aktywistka została oszukana i chyba nie rozumie spraw, o których mówi swoich wystąpieniach.

- To dziewczę oszukano, to dziewczę chyba nie wie co mówi, bo jest ciężko, aby w tym wieku rozumieć dokładne meandry polityki i gospodarki. One się tu nawzajem łączą. I to samo było w Warszawie niedawno, jechałem na spotkanie do Pałacu Staszica, gdzie nie mogłem się dostać, gdyż młodzież spontanicznie w wieku kilkunastu lat protestowała przeciwko temu, że Polska ma węgiel kamienny i go używa. A chyba nie wiedzieli w gruncie rzeczy, co tak naprawdę mówią. Ta spontaniczność została pewnie zorganizowana. Powinno zająć się tym Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także chyba i organy ścigania - powiedział  Jan Szyszko, poseł PiS. 

Reklama

Przypomnijmy co mówiła Greta Thunberg na szczycie klimatycznym ONZ:  "Swoimi pustymi słowami okradliście mnie z marzeń i z dzieciństwa. Zaczyna się masowe wymieranie, a wy potraficie mówić o pieniądzach i snuć fantazje o nieskończonym wzroście ekonomicznym. Jak śmiecie?" .

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje