Reklama

Reklama

Jan Rulewski: TVP zrobiła ze mnie obrońcę III Rzeszy

W zamieszczonym na Facebooku oświadczeniu senator Jan Rulewski (PO) zapowiedział, że zawiesza udział w debatach prowadzonych przez media narodowe. To odpowiedź na wyrywanie jego słów z kontekstu.

Rulewski w emocjonalnym wpisie ogłosił, że nie pojawi się już w żadnej debacie prowadzonej przez media publiczne.

"W trosce o higienę psychiczną przeciwników i dobre samopoczucie przyjaciół. Przyznaję, nie jestem w stanie zapobiec fałszerstwom i zabiegom socjotechnicznym mediów Kurskiego" - napisał senator.

To odpowiedź na wyrwane z kontekstu słowa, które pierwotnie padły podczas rozmowy o ewentualnych reparacjach wojennych wobec Polski ze strony Niemiec. Później przytoczone w innym materiale TVP spowodowały, że - jak twierdzi Rulewski - przedstawiono go jako "obrońcę III Rzeszy".

Reklama

"Nabrali się na to nieuważni widzowie" - dodaje i tłumaczy: "Wyjaśniłam, że w żadnym słowie, przecinku czy wyrazie twarzy nie współczułem ani nawet nie wspominałem o cierpieniach Niemców. Nawiązywałem jedynie do faktów, czyli strat".

Poniżej pełny wpis senatora zamieszczony na Facebooku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy