Reklama

Jan Nowicki nie żyje. Kultowy aktor miał 83 lata

Nie żyje popularny aktor Jan Nowicki. Informację jako pierwsze podały lokalne media, doniesienia potwierdzono również na oficjalnym koncie miasta Kowal, z którego pochodził aktor. Smutną wiadomość Polsat News potwierdził także w rozmowie z członkiem rodziny zmarłego. Jan Nowicki miał 83 lata.

Smutne wieści o śmierci Jana Nowickiego przekazał serwis wloclawek.naszemiasto.pl, powołując się na słowa radnego gminy Kowal Wojciecha Nawrockiego. Później miasto Kowal na Kujawach potwierdziło doniesienia na swoim facebookowym profilu.

Jan Nowicki zmarł w swoim domu

"Dzisiejszej nocy odszedł od nas nagle w wieku 83 lat nasz rodak Jan Nowicki - wielki aktor, pisarz, Honorowy Obywatel Miasta Kowala" - czytamy we wpisie.

Z informacji przekazanych przez lokalnego radnego wynika, że aktor zmarł w swoim domu w Krzewencie. Smutną wiadomość Polsat News potwierdził także w rozmowie z członkiem rodziny Jana Nowickiego

Reklama

Jan Nowicki nie żyje. Na koncie aktora wiele znanych ról

Jan Nowicki to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów filmowych, teatralnych i telewizyjnych. Aktor urodził się 5 listopada 1939 roku w Kowalu, z którym był związany do ostatnich chwil swojego życia.

Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął od studiów na filmówce w Łodzi. Studiów jednak nie ukończył. Po skreśleniu z listy zatrudnił się w kopalni, w której pracował przez rok. Później wrócił do studiowania, tym razem na PWST w Krakowie, kończąc ostatecznie naukę w 1964 roku.

Lista ról Jana Nowickiego jest bardzo długa. Zadebiutował w 1964 roku w "Pierwszym dniu wolności", rok później na jego koncie pojawiły się "Popioły". W filmografii Jana Nowickiego znalazły się również takie tytuły jak: "Noce i dnie", "Dziewczęta z Nowolipek", "Magnat", "Panny i Wdowy", czy "Przedwiośnie". Nowicki wcielił się także w tytułowego "Wielkiego Szu" - szulera, który musi sobie radzić po wyjściu z więzienia. Film odniósł duży sukces. 

Jana Nowickiego oglądaliśmy również w wielu serialach, m.in. w "Czterdziestolatku".

Czytaj też: Gwiazdy wspominają Jana Nowickiego. "Odszedł kolejny z Wielkich..."

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jan Nowicki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy