Reklama

Reklama

Jan Krzysztof Ardanowski: Nie uważam, że w Janowie wszystko było w porządku

Nieprawdziwe są informacje, że stadnina koni w Janowie ma 7 mln zł straty za 2019 r. Wynik za ubiegły rok będzie ujemny, ale dokładne liczby zostaną podane do końca czerwca - powiedział w poniedziałek (25 maja) minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

"Nie uważam, że w Janowie wszystko było w porządku, więc wysłałem tam kontrolę, jeśli się okaże, że ktoś zawinił, zostaną wyciągnięte konsekwencje" - zaznaczył minister rolnictwa w rozmowie z RMF FM.

Ardanowski był pytany o sytuację w stadninie koni w Janowie Podlaskim i jej wyniki finansowe za 2019 rok.

Jak zaznaczył wynik stadniny w Janowie za 2019 r. będzie ujemny, ale nie zdradził wysokości straty. "Dokładny wynik zostanie opublikowany do końca czerwca po zamknięciu i podliczeniu roku obrachunkowego" - zapowiedział.

Szef resortu rolnictwa dodał, że w wielu gospodarstwach hodujących konie są straty.

Reklama

Co się dzieje w stadninie w Janowie Podlaskim?

O złej sytuacji w stadninie w Janowie w ub. tygodniu informowały posłanki KO Joanna Kluzik-Rostkowska i Dorota Niedziela, które w poniedziałek poinformowały o swoich spostrzeżeniach na konferencji prasowej. Według ich relacji, warunki higieniczne zwierząt w stadninie w Janowie Podlaskim są "dramatyczne".

Posłanki przekazały, że boksy koni są niesprzątane przez wiele miesięcy, zwierzęta stoją w odchodach, brak jest opieki, szczepień i dokumentów. Zwróciły również uwagę na sytuację stada krów, która - ich zdaniem - jest skandaliczna. Za ten stan - oceniły - odpowiedzialność ponosi przede wszystkim poprzedni szef stadniny, Grzegorz Czochański.

Stadnina w Janowie Podlaskim jest najstarszą państwową stadniną koni w Polsce. Jak czytamy na stronie stadniny obecnie ma ona 16 stajni, przebywa w nich 295 koni czystej krwi oraz 700 sztuk bydła.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL