Reklama

Reklama

Jakub Strzyczkowski odwołany ze stanowiska dyrektora radiowej Trójki

Jakub Strzyczkowski został odwołany ze stanowiska dyrektora i redaktora naczelnego Programu III Polskiego Radia - informuje "Press". Nowym dyrektorem anteny został Michał Narkiewicz-Jodko.

"Zarząd Polskiego Radia odwołał Kubę Strzyczkowskiego ze stanowiska dyrektora radiowej Trójki z powodu 'naruszeń regulaminu i procedur wewnętrznych Spółki oraz przekraczania kompetencji i pełnomocnictw'" - podaje "Press". Jak czytamy, miał on jednak otrzymać propozycję pozostania w Polskim Radiu.

Następca Strzyczkowskiego został już wyznaczony. Dyrektorem anteny będzie Michał Narkiewicz-Jodko, który zachowuje stanowisko dyrektora Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Zadaniem nowego dyrektora będzie "wypracowanie wraz z zespołem nowej koncepcji rozwoju Programu III, który ma mieć profil muzyczno-kulturalno-rozrywkowy".

Reklama

"Wprowadzenie zmian jest niezbędne ze względu na potrzebę poprawy wyników słuchalności, która osiągnęła w ostatnich trzech miesiącach najniższy poziom w historii istnienia Trójki. Niezbędne jest też stworzenie spójnej wizji i planów rozwoju Programu III oraz usprawnienie zarządzania anteną i sposobu jej funkcjonowania" - wyjaśniła, cytowana w komunikacie, prezes zarządu PR S.A. Agnieszka Kamińska.

Zmiana po skandalu z piosenką Kazika

Jakub Strzyczkowski na stanowisko dyrektora i redaktora naczelnego Programu Trzeciego Polskiego Radia został powołany 25 maja br. Na stanowisku tym zastąpił Tomasza Kowalczewskiego, który odszedł ze stanowiska po skandalu z piosenką Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" (posłuchaj).

Z Programem Trzecim Polskiego Radia Strzyczkowski związany był od 1990 roku, z wykształcenia jest prawnikiem. W Trójce prowadził audycje: "Za, a nawet przeciw" oraz w piątki popołudniowe wydania "Zapraszamy do Trójki".

Jego kariera zawodowa nie ograniczała się jedynie do radia. W Telewizji Polskiej prowadził m.in. programy publicystyczne: "Z refleksem", "Kwadrans po ósmej" i "Autografy" oraz informacyjny "Teleexpress".

Strzyczkowski angażuje się w akcje charytatywne. Co roku prowadził licytacje na rzecz Rodzinnych Domów Dziecka, które odbywają się na antenie Trójki w ramach akcji "Idą Święta".

W 2003 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Kim jest nowy dyrektor anteny?

W informacji Zarządu Polskiego Radia podkreślono, że Michał Narkiewicz-Jodko to doświadczony menedżer związany z branżą medialną od ponad dwudziestu lat, a swoją zawodową drogę zaczynał właśnie w Programie Trzecim w 1991 r. W Polskim Radiu pracował też jako producent i redaktor.

"Naszym celem jest dotarcie do jak największej liczby słuchaczy. Oczywiście, mam szereg pomysłów, jak to zrobić, ale bardzo liczę na wsparcie kolegów i koleżanek z zespołu. Na pewno chciałbym skierować Trójkę na tory bliższe kulturze i sztuce" - zapowiedział cytowany w komunikacie Michał Narkiewicz-Jodko.

Michał Narkiewicz-Jodko urodził się w 1973 r. w Warszawie. Jest synem Wandy Narkiewicz-Jodko i Jana Borkowskiego. Z wykształcenia dziennikarz, miłośnik muzyki. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Trójce w 1991 r.

Narkiewicz-Jodko był redaktorem, producentem wykonawczym, wydawcą ponad 100 tytułów fonograficznych dla Polskiego Radia oraz dla dziennika "Rzeczpospolita" - od muzyki klasycznej po rockową.

Był dyrektorem produkcji eventów w Grupie ZPR Media. Produkował m.in. Eska Music Awards, letnie trasy koncertowe radia ESKA oraz radia Wawa. Był producentem reklam oraz teledysków, twórcą ogólnopolskiej kampanii radiowej przed referendum akcesyjnym do UE. Obecnie jest dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy