Reklama

Reklama

Jakub Kulesza będzie rzecznikiem klubu parlamentarnego Ruchu Kukiza

Jakub Kulesza, który zdobył mandat poselski w okręgu lubelskim, będzie rzecznikiem przyszłego klubu parlamentarnego Ruchu Kukiza. Taka decyzja zapadła na dwudniowym roboczym spotkaniu przyszłych posłów z Ruchu Kukiza.

- Na dwudniowym roboczym posiedzeniu przyszłego klubu parlamentarnego, dzieliliśmy się na zespoły robocze, które będą zajmowały się konkretnymi projektami ustaw. Zostałem też wybrany na funkcję rzecznika przyszłego klubu parlamentarnego - powiedział w czwartek Kulesza.

- Jesteśmy naładowani energią, bardzo zgrani, będziemy dobrze współpracować - zapewnił.

25-letni Kulesza urodził się w Lublinie; od dzieciństwa związany jest z Puławami, w których obecnie mieszka.

Jak podaje na swojej stronie internetowej, przygodę z polityką rozpoczął w 2006 r., zakładając w Puławach Sekcję Młodzieżową Unii Polityki Realnej. Jak podkreśla, w 2010 roku porzucił działalność polityczną na rzecz społecznej i dołączył do Stowarzyszenia KoLiber.

Reklama

W 2012 roku został wiceprezesem oddziału warszawskiego, od czerwca do grudnia 2012 roku był skarbnikiem i I wiceprezesem KoLibra, a 8 grudnia 2012 roku został wybrany na stanowisko prezesa Stowarzyszenia KoLiber.

Jak sam mówi, do swoich największych sukcesów w KoLibrze zalicza m.in. uruchomienie Centrum Analiz KoLibra, w ramach którego został opracowany raport "Demografia, a System Emerytalny".

Kulesza jest żonaty; trenował judo, taekwondo i kick-boxing. 

Według danych PKW, Ruch Kukiza zdobył 8,81 proc. głosów; do Sejmu wejdzie 42 przedstawicieli Ruchu.

Reklama

Reklama

Reklama