Reklama

Jaki: Skończyć z "hurtowniami" komorniczymi i patologią

– Wiemy, z jakimi patologiami mamy do czynienia, dlatego napisaliśmy pierwszą od 20 lat ustawę o działalności komorników. Nie będzie można już zająć mienia innego niż dłużnika. Skończymy także z "hurtowniami" komorniczymi – deklarował w programie "Minęła dwudziesta" w TVP Info Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.

- Przede wszystkim chcemy wprowadzić zasadę, że asysta policji w czasie egzekucji komorniczej nie ma oznaczać, że funkcjonariusze mają stać po stronie komornika, bez względu na to, co ten komornik robił. Wpisujemy aktywną rolę policji, która będzie mogła przerwać czynności komornicze, jeżeli zauważą naruszenie prawa - mówił Jaki.

- W ostatnich kilkunastu miesiącach dochodziło do spektakularnych sytuacji z komornikami. Nie można jednak wrzucać wszystkich komorników do jednego worka. Rzetelni nie powinni się niczego obawiać - stwierdziła Urszula Pasławska z PSL. Ludowcy pozytywnie ocenili projekt PiS.

Reklama

Najwięcej wątpliwości miał senator Kazimierz Kleina (PO).

- Nie może dojść do sytuacji, że komornik będzie bezradny wobec dłużnika. Nie poprzemy takiej ustawy, która doprowadzi do ubezwłasnowolnienia komorników, a pozycja osób zadłużonych będzie silniejsza niż wierzycieli - zastrzegł.  

TVP Info
Dowiedz się więcej na temat: komornicy | Patryk Jaki

Reklama

Reklama

Reklama