Reklama

Reklama

Jaki dementuje pogłoski o Europejskim Nakazie Aresztowania Tuska

Nie ma zamiarów wystawienie Europejskiego Nakazu Aresztowania Donalda Tuska - powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

W czwartek brytyjski dziennik "Financial Times" powołując się na dwóch wysokich rangą dyplomatów z UE, napisał, że prezes PiS Jarosław Kaczyński odmówił ostatnio poparcia reelekcji Tuska w prywatnych rozmowach, w tym podczas spotkania z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. "Zamiast tego zasugerował, że Polska może wystawić europejski nakaz aresztowania Tuska" - podał dziennik.

"Absolutnie nie ma takich zamiarów, i jako wiceminister sprawiedliwości, który nadzoruje kwestie europejskich nakazów ścigania (uważam, że) to jakiś absurd" - powiedział Jaki pytany w niedzielę w TVN24 o możliwość wystawienia nakazu aresztowania Donalda Tuska.

Reklama

"Skoro pojawia się taki przeciek od różnych urzędników europejskich, gdzie wiadomo, że jeden z szefów tych urzędników to Donald Tusk, to czy przypadkiem on sam nie ma interesu, żeby wypuszczać takie plotki i robić z siebie ofiarę" - dodał wiceminister.

Wcześniej na temat publikacji dziennika "Financial Times wypowiadał się wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin, który stwierdził, że choć osobiście nie brał udziału w rozmowie kanclerz Niemiec i prezesa PiS, to "ma zapewnienia jednego z uczestników rozmowy, że żadne tego typu słowa nie padły".

"Nie padło tego typu sformułowanie, Jarosław Kaczyński nie od dziś ma wiele zastrzeżeń nie tylko takich jak ja, dużo poważniejszych zastrzeżeń do polityki i działalności Donalda Tuska, ale tego typu sformułowanie na pewno nie padło z jego ust" - mówił w czwartek Gowin.

Sam Tusk w czwartek gdy pojawiła się publikacja "FT", umieścił na Twitterze wpis: "I ładnie to tak na Polaka Niemcom donosić?:)"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne