Reklama

Reklama

Jak Polacy oceniają sytuację w kraju? Sondaż Kantar Public

43 proc. Polaków uważa, że sprawy w Polsce idą w dobrym kierunku, podczas gdy odwrotne zdanie ma 36 proc. badanych, a 21 proc. nie ma zdania na ten temat - wynika z badania Kantar Public. Pozytywnie stan polskiej gospodarki ocenia 62 proc. respondentów, negatywnie 24 proc., a zdania nie ma 14 proc.

"Ponad dwie piąte badanych (43 proc.) uważa, że sprawy w naszym kraju zmierzają w dobrym kierunku. Nieco mniej respondentów, bo 36 proc. ocenia bieg spraw w Polsce negatywnie, uważając, że sprawy w naszym kraju idą w złą stronę. 21 proc. respondentów nie ma określonego zdania na ten temat" - napisano w komentarzu do badania.

"W porównaniu do wyników z września, o 5 punktów procentowych zwiększył się odsetek ocen pozytywnych (z 38 proc. do 43 proc.) a zmniejszył się odsetek osób negatywnie oceniających kierunek biegu spraw w naszym kraju (o 7 punktów procentowych). Nieco zwiększył się natomiast odsetek osób niezdecydowanych (wzrost o 2 punkty procentowe)" - dodano.

Reklama

Rekordowo wysokie są oceny stanu polskiej gospodarki.

"W październiku, w porównaniu do poprzedniego miesiąca, o 5 punktów procentowych zwiększył się odsetek osób, które uważają, że polska gospodarka znajduje się w stanie rozwoju (z 57 proc. do 62 proc.). Zmniejszył się odsetek osób, które sądzą, że gospodarka jest w kryzysie (z 30 proc. do 24 proc.)" - napisano. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy