Reklama

Reklama

Jadwiga ​Emilewicz: Myślę, że Jacek Jaśkowiak nie ma szans

"Myślę, że prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak nie ma szans, by zostać kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta" - oceniła w środę posłanka PiS, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jaśkowiak poinformował w środę, że zgłosił swoją kandydaturę w prawyborach prezydenckich w Koalicji Obywatelskiej. W prawyborach wystartuje także Małgorzata Kidawa-Błońska.

Emilewicz, która w wyborach do Sejmu startowała z okręgu w Poznaniu, podkreśliła w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie, iż wiele razy mówiła, że tak naprawdę realnym marzeniem Jaśkowiaka nie był Poznań, "tylko aspiracje ogólnopolskie".

Dopytywana, czy jej zdaniem ma on jakieś szanse, odparła: "Myślę uczciwie, że nie ma szans". "Nie ma szans nie tylko w szrankach z panem prezydentem Andrzejem Dudą, ale myślę, że także w tych wyborach, aby zostać wybranym na kandydata" - dodała.

Reklama

"Myślę, że to nie jest ten moment, kiedy (Jaśkowiak) będzie w stanie przekonać swoje ugrupowanie, ale każdy ten, kto ma marzenia w polityce stawia sobie cele i pewnie chciałby je osiągnąć. Ale nie sądzę" - dodała Emilewicz.

Hoffman: Nie ten format

Poseł PiS Zbigniew Hoffmann, który w latach 2015-2019 był wojewodą wielkopolskim, pytany, czy Jaśkowiak miałby szansę rywalizować z prezydentem Andrzejem Dudą odparł: "Szczerze? Żadnych". Dopytywany dlaczego, powiedział: "Nie ten format kandydata". "Pan prezydent Andrzej Duda jest najlepszym z możliwych prezydentów dla Polski" - podkreślił Hoffmann.

Pytany, czy jego zdaniem Jaśkowiak nie sprawdził się jako prezydent Poznania poseł PiS odpowiedział: "Myślę, że się nie sprawdził w tej roli". 

Reklama

Reklama

Reklama