Reklama

Reklama

Jacek Kurski wraca do zarządu TVP? Ogłoszono głosowanie

Jacek Kurski, odwołany w marcu ze stanowiska prezesa TVP, ma wrócić do zarządu spółki. Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański potwierdził w rozmowie z "Presserwisem", że zarządził w tej sprawie głosowanie korespondencyjne.

Czabański poinformował, że z wnioskiem o powołanie Jacka Kurskiego do zarządu TVP wystąpił Maciej Łopiński, pełniący obowiązki prezesa Telewizji Publicznej. "Uznałem trafność tego wniosku" - powiedział szef RMN.

Z kolei z ustaleń serwisu "Wirtualne Media" wynika, że Kurski ma wrócić na fotel prezesa TVP. 

Czabański dał członkom RMN dwa dni na głosowanie korespondencyjne. 

Zarząd TVP ma też liczyć cztery osoby, a nie jak do tej pory trzy - podają "Wirtualne Media".

Kurski pełnił funkcję prezesa TVP od stycznia 2016 r. do marca tego roku. Został odwołany przez Radę Mediów Narodowych w głosowaniu korespondencyjnym. Według ustaleń mediów, do dymisji Kurskiego doprowadził prezydent Andrzej Duda, który był niezadowolony z tego, jak jest przedstawiany przez Telewizję Publiczną. Od decyzji o o odwołaniu Kurskiego miał uzależniać podpisanie ustawy przyznającej TVP prawie 2 mln zł rekompensaty.

Obowiązki prezesa TVP przejął Maciej Łopiński, który zaznaczył jednak, że pełni je "tymczasowo", a Kurski został doradcą zarządu TVP. 

Reklama

***

#POMAGAMINTERIA

Fundacja Centaurus - największy w Europie azyl dla koni walczy o przetrwanie swoje oraz podopiecznych. Z powodu epidemii COVID z dotacji wycofują się kolejne upadające firmy i tracący pracę darczyńcy. Na to wszystko nakłada się susza, która spowodowała dwukrotny wzrost cen siana. Sytuacja jeszcze nigdy nie była tak dramatyczna. Organizacja walczy o swoje być albo nie być. Pomóż i ocal setki zwierząt od śmierci! Sprawdź szczegóły >>>

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy