Reklama

Reklama

Jacek Kurski w rządzie? Większość Polaków jest na "nie"

Złe wieści dla Jacka Kurskiego. Były prezes TVP nie cieszy się najlepszą opinią. 69,6 proc. ankietowanych uznało, że nie powinien się on znaleźć w rządzie.

W niedziele opublikowano sondaż SW Research dla Rp.pl. Uczestników sondażu SW Research dla gazety zapytano, czy - ich zdaniem - Kurski powinien wejść do rządu. Odpowiedzi nie są najlepsze dla Kurskiego. 

"Tak" odpowiedziało 9,4 proc. respondentów. Odpowiedzi "nie" udzieliło 69,6 proc. ankietowanych. Zdania w tej kwestii nie ma 21 proc. badanych.

"Częściej niż pozostali możliwą obecność Jacka Kurskiego w rządzie negatywnie oceniają badani o dochodach mieszczących się w granicach 3001-4000 zł netto (84 proc.) oraz mieszkający w miastach liczących od 200 tys. do 499 tys. mieszkańców (79 proc.)" - komentuje dla portalu dyrektor działu analiz w SW Research Adrian Wróblewski.

Reklama

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 20-21 września 2022 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. 

Jacek Kurski w rządzie?

- Te decyzje jeszcze są przed nami - mówił w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany o obecność byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego w rządzie.

Rada Mediów Narodowych odwołała na początku września Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. W jego miejsce powołała Mateusza Matyszkowicza. "Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania" - napisał wówczas Kurski na Twitterze. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy