Reklama

Reklama

Jacek Kurski nowym ministrem? Media wskazują resort

Według ustaleń mediów Jacek Kurski - do niedawna prezes TVP - przy najbliższej rekonstrukcji rządu miałby objąć tekę ministra. Wcześniejsze doniesienia wskazywały na resort Piotra Glińskiego - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jednak z najnowszych informacji wynika, że dla Kurskiego przywrócone może zostać Ministerstwo Cyfryzacji.

Jacek Kurski ma zostać nowym ministrem cyfryzacji - wynika z ustaleń dziennikarza Radia Zet. 

Jacek Kurski a Ministerstwo Cyfryzacji. Doniesienia mediów

"Nie ministrem kultury, ale ministrem cyfryzacji może zostać były szef TVP Jacek Kurski. Oznaczałoby to, że w trakcie jesiennej rekonstrukcji rządu wróci resort, który został zlikwidowany w 2020" - napisał na Twitterze Mariusz Gierszewski. 

Dziennikarz dodał, że źródła zbliżone do Nowogrodzkiej podkreślają, że Piotr Gliński - obecny szef resortu kultury i dziedzictwa narodowego - nie zamierza ustępować ze stanowiska

Faktycznie, po dymisji Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP mówiło się o tym, że ma on zastąpić Glińskiego na stanowisku ministra kultury, a tym samym - wicepremiera. 

Reklama

Jacek Kurski. Dymisja szefa TVP

Informacja o tym, że Jacek Kurski został odwołany ze stanowiska szefa Telewizji Publicznej pojawiła się nagle - w piątek 5 września. Jak dowiedziała się wówczas Interia, za odwołaniem Jacka Kurskiego głosowali jednomyślnie wszyscy członkowie Rady Mediów Narodowych.

Miejsce ówczesnego prezesa TVP zajął Mateusz Matyszkowicz - dotychczasowy członek zarządu Telewizji Polskiej oraz były dyrektor TVP1 i TVP Kultura. 

Jacek Kurski pełnił funkcję prezesa Telewizji Polskiej S.A od 8 stycznia 2016 roku do 9 marca 2020 roku, a następnie od 7 sierpnia 2020 roku. 

Czytaj też: Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa Telewizji Polskiej

Jacek Kurski poza TVP. Fogiel: Wkrótce nowe zadania

Tuż po informacji o dymisji Jacka Kurskiego głos zabrał rzecznik PiS Radosław Fogiel

We wpisie na Twitterze zaznaczył, że odwołanie Kurskiego "nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy"

"Już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania" - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy