Reklama

Reklama

Jacek Jaśkowiak rywalem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w prawyborach prezydenckich

- Zgłosiłem swoją kandydaturę w prawyborach prezydenckich w Koalicji Obywatelskiej - poinformował w środę prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

"Polska potrzebuje silnej prezydentury, która zatrzyma łamanie praworządności, wydobędzie kraj z chaosu, partyjniactwa i przywróci wszystkim obywatelom poczucie wspólnoty. Chcę podjąć się tego wyzwania. Dlatego zgłosiłem swoją kandydaturę w prawyborach Koalicji Obywatelskiej" - napisał w środę wieczorem na Twitterze Jacek Jaśkowiak.

Termin zgłaszania kandydatów w prawyborach minął we wtorek o północy. Warunkiem zgłoszenia było zebranie podpisów 30 członków Rady Krajowej PO. W poniedziałek zgłosiła się Małgorzata Kidawa-Błońska, która zebrała 150 podpisów. Do wtorkowego wieczoru nie było żadnych informacji o kolejnych zgłoszeniach. Nawet Kidawa-Błońska, gdy rano występowała w radiu, była przekonana, że kandyduje sama.

Reklama

W środę szef PO Grzegorz Schetyna przebywający w Zagrzebiu na kongresie wyborczym Europejskiej Partii Ludowej poinformował dziennikarzy, że pojawiło się drugie zgłoszenie w prawyborach prezydenckich. "Informacja jest taka, że jest drugie zgłoszenie i są dwie osoby. W piątek będziemy informować kto to jest, bo komisja wyborcza zapozna się z tą aplikacją" - powiedział Schetyna.

Po słowach Schetyny w mediach pojawiły się spekulacje, że kandydatem w prawyborach może być właśnie prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Wieczorem Jaśkowiak potwierdził, że to właśnie on będzie rywalizował z Kidawą-Błońską. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy