Reklama

Reklama

Ireneusz Raś: Powołujemy do życia stowarzyszenie "Tak Polska"

W ramach Koalicji Polskiej powstaje nowa inicjatywa - stowarzyszenie "Tak Polska". - Przejmujemy inicjatywę, kończymy z marazmem polskiej polityki - powiedział Ireneusz Raś.

- Chcemy budować program "na tak" dla Polski - oświadczył Ireneusz Raś. Polityk przedstawił także innych członków stowarzyszenia. Funkcje wiceprzewodniczących pełnić będą Marek Biernacki i Stanisław Żmijan.

- Chcemy mówić do końca roku o sześciu konkretach, którymi chcemy się zająć - zapowiedział Raś. Podczas wtorkowej konferencji w Sejmie wspomniał o jednym postulacie: - Czas skończyć z daniną wielkich miast.

Chodzi o tzw. "janosikowe", czyli wpłaty do budżetu państwa dokonywane przez jednostki samorządu terytorialnego, których dochody z podatków przekraczają określone wskaźniki.

Reklama

- We wrześniu zostanie przedstawiony projekt, według którego "janosikowe" miałoby zostać zniesione w ciągu czterech lat. Bez straty dla samorządów - zapowiedział Raś.

Zakończyć polityczne potyczki

Stowarzyszenie jest otwarte na współpracę z wszystkimi siłami w parlamencie. - Chcemy zakończyć pewne potyczki, które tak naprawdę polskiego Kowalskiego i Nowaka nie interesują - dodał polityk.

- W naszej deklaracji założycielskiej mówimy o wartościach chrześcijańskich. Nie jest to żadnym obciachem, nie będziemy się tego wypierać - podkreślił przewodniczący stowarzyszenia.

- Politycy zaczęli opisywać na nowo pewne wartości, których znaczenia przecież nie możemy zmienić. Prawda jest prawdą, sprawiedliwość jest sprawiedliwością. My chcemy prawdy w polityce - podsumował Raś.

Poseł Ireneusz Raś dołączył do klubu Koalicji Polskiej-PSL w połowie czerwca. Raś, podobnie jak poseł Paweł Zalewski, został przez Zarząd Krajowy PO wykluczony z partii 14 maja za "działanie na szkodę" Platformy. Według rzecznika PO Jana Grabca, działanie to miało polegać na "wielokrotnym kwestionowaniu decyzji władz partii, przy jednoczesnym braku udziału w debacie podczas obrad ciał kolegialnych".

Reklama

Reklama

Reklama