Reklama

Interwencja policji podczas protestu w Głogowie. Joanna Mucha komentuje

Polska 2050 ma zamiar złożyć wniosek o popełnieniu przestępstwa w związku z interwencją policji podczas protestu w Głogowie - przekazała w programie "Graffiti" na antenie Polsat News posłanka Polski 2050 Joanna Mucha. Jak można zobaczyć na nagraniu, które trafiło do sieci, funkcjonariusz użył pałki wobec jeden z protestujących kobiet i przewrócił ją na ziemię. Do zdarzenia doszło w niedzielę.

W połowie marca Joanna Mucha poinformowała w mediach społecznościowych, że zakaziła się wirusem SARS-CoV-2. O to, jak posłanka Polski 2050 czuje się teraz, pytał w programie "Graffiti" w Polsat News Marcina Fijołek.

- Znacznie lepiej, już prawie normalnie. Myślę, że będzie dobrze - odpowiedziała Mucha. Przyznała jednocześnie, że nie wykonała jeszcze badań po przejściu zakażenia.

- Ja sobie dam radę, mam pieniądze, żeby zapłacić za tego typu badania prywatnie. Natomiast są rzesze ludzi, tysiące, którzy muszą takie badania odbyć, i dla bardzo wielu z nich zapłacenie nawet kilkudziesięciu złotych za badania morfologiczne jest problemem. Ci ludzie naprawdę nie mają w tej chwili, jak wykonać tych badań - mówiła.

Reklama

Zdaniem posłanki nikt tym problemem się nie zajmuje. - Moim zdaniem to jest coś dramatycznego - stwierdziła. 

O interwencji w Głogowie

Wśród tematów w poniedziałkowym "Graffiti" pojawiła się kwestia interwencji policji w Głogowie - funkcjonariusz uderzył kobietę pałką, powalił na ziemię i przyduszał (więcej na ten temat TUTAJ). 

- Polska 2050 będzie prawdopodobnie składała wniosek o popełnieniu przestępstwa nadużycia uprawnień - zapowiedziała Mucha. - Wiemy od wielu miesięcy, że we władzach państwowych istnieje przyzwolenie na tego typu działania - oceniła. 

- Nie możemy nie reagować, musimy pokazać, że jesteśmy solidarni z tymi ludźmi - wskazała posłanka Polski 2050. 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj.

Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy