Reklama

Reklama

Interia: Zmiany w rządzie w przyszłym tygodniu. Znamy powód przesunięcia

Z ustaleń Interii wynika, że zmiany w rządzie przełożono na przyszły tydzień. Pierwotnie były planowane na dziś lub czwartek. Stanowisko ma stracić minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, a także szef resortu rolnictwa Grzegorz Puda.

Zmiany w rządzie były planowane na ten tydzień. Jednak jak dowiedziała się Interia, dymisje i powołanie nowych ministrów zostały przełożone na przyszły tydzień. 

Premier i prezydent poza Polską

Wszystko przez napięte kalendarze premiera i prezydenta - Andrzej Duda do środowego popołudnia przebywa na Litwie, z kolei premier Mateusz Morawiecki w czwartek wylatuje na dwa dni do Brukseli.

O zmianach w rządzie po raz pierwszy informowaliśmy w ubiegłym tygodniu

Reklama

Dymisje w rządzie PiS

Z rządu ma odejść m.in. minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka - ma go zastąpić Anna Moskwa. Stanowisko ma stracić także minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda. 

Na czele resortu sportu stanie Kamil Bortniczuk, jego zastępcą będzie Łukasz Mejza. 

Ministrem rozwoju, pracy i technologii (obecnie obowiązki te wykonuje premier) zostanie Piotr Nowak. Był on w latach 2015-2020 podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów. Od blisko roku pracuje jako doradca szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie.

Z naszych ustaleń wynika, że stanowisko zachowa szef KPRM Michał Dworczyk. 

Reklama

Reklama

Reklama