Reklama

Reklama

​Incydent przed Senatem. Szef TAI: Ekipa TVP Info nie jest winna

"Małgorzata Daszczyk, dyrektor gabinetu marszałka Senatu, starała się uniemożliwić zadanie pytania marszałkowi Grodzkiemu. Ekipa TVP Info nie jest winna przykrego zdarzenia przed Senatem" - napisał na Twitterze Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Jest to odpowiedź na incydent, jaki miał miejsce w poniedziałek przed Senatem.

Operator ekipy TVP Info uderzył kamerą dyrektor gabinetu marszałka Senatu Małgorzatę Daszczyk.

Nagranie zdarzenia i informację o złożeniu wniosku o odebranie akredytacji ekipie TVP Info zamieściła na Twitterze Kancelaria Senatu.

Do sprawy odniósł się szef TAI Jarosław Olechowski. "Małgorzata Daszczyk, dyrektor gabinetu marszałka Senatu, starała się uniemożliwić zadanie pytania marszałkowi Grodzkiemu" - wskazał.

"Dziennikarze TVP Info, kierując się najwyższymi dziennikarskimi standardami, próbowali uzyskać komentarz marszałka Grodzkiego ws. zarzutów pacjenta o przyjęcie łapówki" - napisał w oświadczeniu Olechowski.

Reklama

Szef TAI podaje również, że to Daszczyk "przecięła trasę" operatorowi, dlatego doszło do przypadkowego zderzenia się z kamerą.

"Ekipa TVP Info nie jest winna tego przykrego zdarzenia" - wskazał.

Olechowski napisał również, że wniosek o odebranie dziennikarzom akredytacji "należy traktować jako próbę usunięcia dziennikarzy zadających pytania, na które marszałek Senatu nie chce odpowiedzieć".


 

Reklama

Reklama

Reklama