Reklama

Reklama

​IMGW wydał ostrzeżenia

W czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem dla woj. lubuskiego, dolnośląskiego oraz zachodnich powiatów woj. wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Jaka prognoza pogody czeka nas podczas najbliższych dni?

Temperatura na obszarze objętym alertem może wynieść w środę od 29 do 31 stopni.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, aby w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić - jeśli nie ma takiej potrzeby - z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy.

Podczas upałów nie można zostawiać dzieci w zamkniętym samochodzie. W razie wystąpienia objawów przegrzania organizmu - przyśpieszonego oddechu, temperatury, nudności, zawrotów głowy lub dreszczy - należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999. Bez opieki w autach nie powinno się zostawiać również zwierząt.

Reklama

Prognoza pogody na piątek

Jutro szczególnie upalnie będzie na zachodzie kraju. W województwach zachodniopomorskim i lubuskim 29 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej w centralnej części Polski i na południu. Najchłodniej nad morzem - tam 22 stopni.

Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. W Warszawie, na ziemi lubskiej oraz lubelskiej i Podkarpaciu możliwe przelotne opady deszczu i burze.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, północno-wschodni. 

Prognoza pogody na sobotę

Ciepło i słonecznie zapowiada się sobota. W całym kraju od 23 stopni Celsjusza na Pomorzu, do 28 na Dolnym Śląsku.

Synoptycy nie przewidują burz.

Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy