Reklama

Reklama

​IMGW ostrzega przed burzami z gradem na południu kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla 11 województw. Większość alertów dotyczy południa Polski. Prognostycy nie przewidują zagrożeń pogodowych dla reszty kraju.

Alerty IMGW dotyczą województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego oraz południowych obszarów województw: lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

Na tych obszarach prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu - miejscami od 15 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm - oraz porywy wiatru do 65 km/h. Miejscami możliwy grad.

IMGW przypomina, że z powodu warunków pogodowych mogą wyniknąć zakłócenia ruchu drogowego oraz inne utrudnienia.

Na południowym zachodzie kraju ostrzeżenia obowiązują od godz. 9.30 do 21.00, a na południowym wschodzie - od 11.00 do 22.00. 

Reklama

Mieszkańcom obszarów, których dotyczą ostrzeżenia, IMGW zaleca ostrożność, śledzenie komunikatów i stanu pogody. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach -> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy