Reklama

Ile się zarabia w TVP? Opublikowano sprawozdanie finansowe

Dwuosobowy zarząd Telewizji Polskiej, który przez cały ub.r. tworzyli prezes Jacek Kurski i Maciej Stanecki, otrzymał 811,8 tys. zł wynagrodzenia - wynika ze sprawozdania finansowego TVP, którego analizę przedstawiają Wirtualne Media. Jak zaznacza portal, w ciągu dwóch lat roczne zarobki Kurskiego i Staneckiego wzrosły o ponad 100 tys. zł.

Telewizja Polska zatrudnia na etacie prawie 2,8 tys. osób. Jak wynika ze sprawozdania, w 2018 roku średnie zarobki dziennikarzy motywacyjnych w telewizji publicznej wyniosły 7,5 tys. zł miesięcznie brutto, z kolei honoraryjnych - 12,2 tys. zł. Dyrektorzy i ich zastępcy zarabiali średnio 21,8 tys. zł, doradcy zarządu - 20,8 tys. zł.

Wirtualne Media zauważają, że w raporcie nie podano, z iloma osobami Telewizja Polska współpracuje w ramach umów cywilnoprawnych, a wśród takich współpracowników są znani dziennikarze, m.in. Danuta Holecka, Krzysztof Ziemiec czy Michał Adamczyk. Jak przypomina portal, jesienią 2017 roku o ich zarobkach pisał "Dziennik Gazeta Prawna". Według informacji gazety, Holecka i Adamczyk wystawiają TVP faktury na ok. 40 tys zł. netto, a Ziemiec na 33,5 tys. zł.

Reklama

Kurski i Stanecki z premią

W 2018 roku w zarządzie TVP zasiadał prezes Jacek Kurski i Michał Stanecki. Otrzymali w sumie 811,8 tys. zł wynagrodzenia. Jak zauważają Wirtualne Media, w ciągu dwóch lat roczne zarobki Kurskiego i Staneckiego wzrosły po ponad 100 tys. zł - w 2016 roku Kurski zarobił 304 tys. zł, a w 2017 roku 333,2 tys. zł, natomiast Stanecki - odpowiednio 303 i 333,9 tys. zł.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy