Reklama

Reklama

Ile Polacy wydają na zimowy wypoczynek?

Prawie 1100 złotych na osobę wydają Polacy na zimowy wypoczynek. To ponad 300 złotych mniej niż w przypadku letnich wakacji - wynika z badań zrealizowanych na zlecenie Biura Informacji Gospodarczej.

Przedstawicielka tej instytucji - Halina Kochalska powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że Polacy zimą wypoczywają w kraju. Jak twierdzi ekspertka, wczasy w Polsce bywają tańsze i często łatwiejsze do zorganizowania.

Badania pokazały, że według 11 procent Polaków wydatki na zimowy wypoczynek wpędzają w kłopoty finansowe. Według Haliny Kochalskiej, ci, którzy wyjeżdżają, mają odłożone pieniądze. Wielu ludzi wydało też swoje oszczędności lub zadłużyło się na zorganizowanie grudniowych świąt.

1685 złotych na zimowe wczasy gotowi są wydać ci, którzy żyją samodzielnie. Osoby mieszkające jeszcze z rodzicami deklarują wydatek 810 złotych. Raport zaprezentowano w minionym tygodniu.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy